EN

Zábava

Brno nabízí mnoho možností, jak se odreagovat. Během Mezinárodního strojírenského veletrhu je pro vás nachystán speciální program v prostorách brněnských památek a dominant v podobě ochutnávek piva a vína od místních producentů. Pro ty, kteří by chtěli poznat město Brno a jeho okolí důkladněji, jsme ve spolupráci s cestovními kancelářemi připravili i nabídku výletů do regionu. 

PIVNÍ ODPOLEDNE: SPECIÁLNÍ PROGRAM PRO ÚČASTNÍKY MSV

Program „PIVNÍ ODPOLEDNE“ bude probíhat dvakrát denně od pondělí 9. 10. do čtvrtka 12. 10., vždy od 16:00 a 18:00. Balíček si můžete zakoupit během Mezinárodního strojírenského veletrhu na Info Pointu BRNO FAIR CITY (volná plocha A) každý den do 14:00. Cena za celý program je 400 Kč. Zjistíte tak zajímavosti o vaření piva, svezete se pivní šalinou a navíc ochutnáte i 3 druhy piva v přední brněnské pivnici.


PROHLÍDKA PIVOVARU STAROBRNO

V Brně se pivo začalo vařit před více než 750 lety. Starobrněnský pivovar stojí na místě, jak jej známe, od roku 1872. Kvalita piva je pro něj tím nejdůležitějším, a proto se ji snaží neustále zvyšovat. Pivovar na Starém Brně kombinuje použití nejmodernějších výrobních technologií s tradičními postupy. Sládci pivo vaří s fortelem a láskou, proto se mu říká pivo s moravským srdcem. Pivovar Starobrno se stále častěji stává oblíbeným výletním cílem. Při prohlídce pivovaru vás průvodci seznámí s dlouhou historií vaření piva na Starém Brně i v samotném pivovaru Starobrno a dozvíte se o fázích výroby piva, tradiční technologii i kvalitních surovinách, které se pro výrobu piva Starobrno používají.

JÍZDA ŠALINA PUBEM

Program pokračuje jízdou Šalina pubem, tedy pivní šalinou. Z Mendlova náměstí se tak dostanete přímo do centra města, kde bude pivní odpoledne pokračovat. Šalina pub je přestavěná tramvaj a představuje stylovou hospodu na kolejích. Ojedinělý projekt propojuje dva z řady brněnských fenoménů: pivo Starobrno a tramvaj, které v Brně málokdo řekne jinak než šalina. Šalina pub nabízí 38 míst k sezení a 17 míst ke stání. Interiér je vybaven klasickým pivním výčepem. V balíčku máte navíc i kupon na jedno točené pivo zdarma.


PIVNÍ DEGUSTACE VE ZLATÉ LODI

Program je završen pivními degustacemi v pivnici Zlatá loď, přímo naproti zastávce Šalina pubu na náměstí Svobody. Ochutnat můžete 3 piva dle vašeho výběru. Poznáte tak zajímavé chutě a navíc se dozvíte více o tradičním brněnském pivu. Po konci degustace můžete navíc ve Zlaté lodi zůstat a využít jejich další nabídku pro účastníky veletrhu v podobě speciálního tříchodového menu.

Rezervujte si program Pivní odpoledne již nyní!

Využijte možnost rezervace programu ještě před začátkem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Stačí poslat e-mail na adresu msvoboda@bvv.cz (Michal Svoboda, tel.: +420 541 152 969) s následujícími informacemi:

 • konkrétní datum a čas, o který máte zájem
 • požadovaný počet lístků
 • jméno a e-mail osoby, která si lístky přijde vyzvednout na Info Point BRNO FAIR CITY


Lístky je potřeba vyzvednout na Info Pointu BRNO FAIR CITY na volné ploše mezi pavilony A a V do 14:00 v den konání Vámi vybraného programu.


Nechte se svézt s pivem v ruce


ŠALINA PUB

Šalina pub je přestavěná tramvaj a představuje stylovou hospodu na kolejích. Ojedinělý projekt propojuje dva z řady brněnských fenoménů: pivo Starobrno a tramvaj, které v Brně málokdo řekne jinak než šalina. Šalina pub nabízí 38 míst k sezení a 17 míst ke stání. Interiér je vybaven klasickým pivním výčepem. Společnými provozovateli Šalina pubu jsou Dopravní podnik města Brna, pivovar Starobrno a SNIP & CO. Díky společné spolupráci bude Šalina pub vyjíždět pravidelně od brněnského výstaviště přímo do centra Brna. Jízdy si můžete zakoupit na Info Pointu BRNO FAIR CITY na volné ploše A během konání Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Jízdní řád

Šalina pub bude od 9. do 12. 10. 2017 vyjíždět ze zastávky Výstaviště–hlavní vstup. Jízdy se budou konat od 15:00, vždy v každou celou hodinu až do 19:00. Přibližná doba jízdy je 30-40 minut. Veškeré potřebné informace se dozvíte na Info Pointu BRNO FAIR CITY. 

Cena

100 Kč (v ceně i kupon na jedno čepované pivo)

Trasa

 • Výstaviště-hlavní vstup
 • Mendlovo náměstí
 • náměstí Svobody
 • Výstaviště-hlavní vstup

REZERVUJTE SI JÍZDU ŠALINA PUBEM JIŽ NYNÍ!

Využijte možnost rezervace jízdy Šalina pubem ještě před začátkem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Stačí poslat e-mail na adresu msvoboda@bvv.cz (Michal Svoboda, tel.: +420 541 152 969) s následujícími informacemi:

 • konkrétní datum a čas, o který máte zájem 
 • požadovaný počet lístků
 • jméno a e-mail osoby, která si lístky přijde vyzvednout na Info Point BRNO FAIR CITY

Lístky je potřeba si vyzvednout na Info Pointu BRNO FAIR CITY na volné ploše mezi pavilony A a V.

Kološkopek

Kološkopek je vícemístné jízdní kolo s výčepem. Stavte se jen tak na pivo, zúčastněte se pravidelných jízd pro veřejnost nebo si objednejte Kološkopek pro vaši soukromou party.

JÍZDY V AREÁLU VÝSTAVIŠTĚ

Čtyřikrát denně (10:00, 12:00, 14:00 a 16:00) vyráží Kološkopek na 45minutovou jízdu po areálu výstaviště. Cena je 100 Kč/osobu. Kološkopek si můžete rezervovat také na vaši soukromou akci, a to již od 2 000 Kč za hodinu.

Kontakt

e-mail: info@koloskopek.cz
facebook: www.facebook.com/koloskopek
tel.: +420 776 146 622

Otevírací doba

9:00–18:00
soukromé akce do 20:00

www.koloskopek.cz


Pivní degustace v Krytu 10-Z

Ve dnech 10.–11. října 2017 je pro účastníky veletrhu v Atomovém krytu 10-Z (vstup naproti budovy Husova 12, Brno) připravena degustace brněnských pivovarů Pegas a Hauskrecht. Ochutnávka těchto brněnských pivovarů probíhá vždy mezi 18:00–22:00. Degustace zahrnuje celkem čtyři druhy piva (od každého pivovaru dva). Vstupenka na degustaci platí zároveň i pro vstup do celého krytu a jednotlivé expozice si můžete zcela výjimečně prohlédnout s pivem v ruce. Cena je 50 Kč.


Petr Hauskrecht - Parní pivovar

Brněnskou pivovarnickou společnost založil zkušený sládek Petr Hauskrecht spolu se dvěma kamarády. Spojuje v sobě návrat ke kořenům starého brněnského pivovarnictví s nejmodernějšími pivovarnickými postupy. Piva, nesoucí hrdě značku Petr Hauskrecht – Parní pivovar, potvrzují tradici, ale přinášejí i nové výzvy v podobě Petrových speciálů, vařených, kvašených a dozrávajících podle jeho autorských receptur.


Kontakt

Porážka 3
602 00 Brno

tel.: +420 739 997 512

Otevírací doba

PO-PÁ 09:00-17:00

www.hauskrecht.cz

Pegas-hotel, pivovar, pivnice s.r.o.

Pivovarská restaurace s minipivovarem nabízí zejména speciality moravské kuchyně a vlastní sortiment piv zahrnující tradiční český ležák, pšeničné pivo, stout a pivní speciály.

Kontakt

Jakubská 120/4
602 00 Brno

tel.: +420 542 210 104

Otevírací doba

DENNĚ 10:00-24:00

www.hotelpegas.cz


Ochutnávky vína


Od 9. do 12. října 2017 proběhnou v prostorách brněnských dominant ochutnávky vín místních vinařů. Ochutnávky se uskuteční vždy od 19:00 do 23:00. V rámci každé degustace obdržíte welcome drink a následně 6 degustačních vzorků.

Program Degustací


Po 9. 10.Út 10. 10.St 11. 10.Čt 12. 10.
Labyrint pod Zelným trhemxŠlechtitelkaŠlechtitelkaŠlechtitelka
Mincmistrovský sklepStarý vrchStarý vrchMikrosvínMikrosvín
Stará radniceSonberkSonberkWine UP + justWINEWine UP + justWINE

Ceny degustací

260 Kč degustace + prohlídka
230 Kč pouze degustace


Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

Vinařství mezi vinohrady na úpatí kopce Poštor je vystavěno v toskánském stylu. Vychutnejte si všech 15 zážitků, které vinařství nabízí, včetně široké nabídky jejich výjimečných vín. Vinařství bylo založeno v roce 1901. Cílená selekce révy, spolu s půdními a klimatickými podmínkami, tvoří základ výborné suroviny. Vinařství spoléhá na tradiční výrobu v moderním prostředí a tím dosahuje jasného charakteru jejich vín. Bílá vína nechává zrát v tancích a následně na lahvi, červená vína získávají noblesu školením v dřevěných francouzských sudech ve sklepích vinařství. Ochutnat můžete také sekty.

Kontakt

Pod Břehy 565/54
691 06 Velké Pavlovice

tel.: +420 777 468 893

Otevírací doba

DEGUSTACE

Labyrint pod Zelným trhem
ÚT–ČT: 10.–12. října, 19:00–23:00

www.slechtitelka.cz

Vinařství Starý vrch

Vinařství Starý vrch je mladé moderní vinařství z Hustopečí u Brna, které se zaměřuje na produkci vysoce kvalitních přívlastkových vín tradičních moravských odrůd. Vinařství si pro vás připravilo průřezovou degustaci moravských vín, spojenou s výkladem zástupce Vinařství Starý vrch. V unikátních prostorech Mincminstrovského sklepa ochutnáte níže uvedených sedm vzorků z produkce tohoto mladého a ambiciózního vinařství:

 • Frakovka Rosé 2015 Fresh 
 • Svatovavřinecké Rosé 2015
 • Ryzlink vlašský 2016
 • Neuburské 2015
 • Rulandské šedé 2015
 • Rulandské bílé 2015
 • Frankovka 2015

Kontakt

Havlíčkova 1413/25
693 01 Hustopeče

tel.: +420 773 801 806

Otevírací doba

DEGUSTACE 

Mincmistrovský sklep
PO–ÚT: 9.–10. října, 19:00–23:00

www.stary-vrch.cz


Mikrosvín Mikulov a.s.

Mikrosvín, první vinařství přívlastkových vín, vás zve na ochutnávku nejen výjimečných Ryzlinků Vlašských. Provede vás nejkvalitnějšími vinicemi Mikulovska od Železné po Daniel. Ochutnejte Ryzlinky vlašské ze Železné, Goldhameru a Liščího kopce, a další odrůdy v přívlastcích pozdní sběr a výběr: Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Pálava, Rulandské modré Rosé i Cabernet Sauvignon a Merlot.

Kontakt

Nádražní 29
692 01 Mikulov 

tel.: +420 724 476 481

Otevírací doba

DEGUSTACE

Mincmistrovský sklep
ST–ČT: 11.–12. října, 19:00–23:00

www.mikrosvin.cz

SONBERK, a.s.

SONBERK vytváří novodobou historii z jedinečného místa, unikátní vinice a rukopisu lidí tvořících srdcem. Na více než 40 hektarech pěstuje zejména Ryzlink rýnský, Pálavu a Tramín, způsobem šetrným k životnímu prostředí. Z ručně sklízených vlastních hroznů vyrábí do 150 000 lahví bílých, pouze přívlastkových vín charakteristických výraznou ovocností, originální šťavnatostí, vysokou mineralitou a vzrušující kořenitostí.

Připravena je degustace 6 vín napříč Sonberským portfoliem - od lehčích, svěžích a ovocných po velká, minerální, mohutná, vhodná k dalšímu zrání na lahvi: 

 • Sauvignon, pozdní sběr suché
 • Pálava, pozdní sběr, suché
 • Riesling 2015 VOC, suché
 • Ryzlink rýnský 2012, pozdní sběr, suché
 • Chardonnay&Rulandské šedé 2013, suché 
 • Tramín 2015, výběr z hroznů, suché

Kontakt

Sonberk 393
691 27 Popice

tel.: +420 777 630 434


Otevírací doba

DEGUSTACE

Stará radnice
PO–Út: 9.–10. října, 19:00–23:00

www.sonberk.cz


justWINE

Speciálně pro účastníky projektu Brno Fair City bude připravena ochutnávka vín v unikátních prostorách Staré radnice. V příjemném prostředí si tak můžete vychutnat ta nejlepší vína z kvalitních zdrojů.

Kontakt

Dvořákova 1
602 00 Brno

tel.: +420 774 227 259


Otevírací doba

DEGUSTACE

Stará radnice
ST-ČT 11.–12. října, 19:00–23:00 


www.justwine.cz

Výlety po městě Brně a jeho okolí


Holiday Moments

Cestovní Agentura se zaměřením na Brno a jižní Moravu nabízí profesionální služby v oblasti průvodcovských služeb, dopravy, ubytování, gastronomie, kultury, tradičních lokálních aktivit.

Brno – historické centrum

Během pěší tour realizované nevšední zábavnou formou s místním průvodcem navštívíte nejzajímavější místa centra Brna, jako jsou např. katedrála sv. Petra a Pavla, Zelný trh, či Stará radnice.
Doba tour: 2 hodiny
Cena za osobu: 600 Kč 

Brno po setmění

Poznejte noční život v brněnských ulicích, v rámci kterého navštívíte s místním průvodcem 7 vyhlášených podniků (hospody, vinárny i bary).
Doba tour: 4 hodiny
Cena za osobu: 1170 Kč
(cena zahrnuje i 1 drink v každém podniku)

To nejlepší z Jižní Moravy (UNESCO)

Výlet začne soukromou prohlídkou Lednického zámku s přístupem do tajných chodeb i místností. Dále ochutnáte vína ve valtickém zámku, který má ve sklepení unikátní vinný sklep „Salon vín“. Výlet zakončíte procházkou po malebném Mikulově. 
Celodenní výlet
Cena za osobu: 1950 Kč

Výlet do jeskyní - Moravský kras 

Prozkoumejte jeskynní komplex Moravský kras s krásnými vápencovými útvary. Součástí prohlídky je výhled do propasti Macocha a plavba na podzemní říčce. 
Půldenní výlet
Cena za osobu: 1700 Kč


Termíny možné kdykoliv na vyžádání. Výlety mimo Brno se konají ve všech dnech kromě pondělí. Pro uskutečnění výletu je potřeba účast minimálně 3 osob. Ceny nezahrnují stravu.

Kontakt

Vinohradská 1114/76, Černovice
618 00 Brno

tel.: +420 777 867 775
e-mail: info@holidaymoments.cz

Otevírací doba

Denně 8:00–20:00

www.holidaymoments.cz

EMMA Agency, spol. s r.o.

EMMA Agency je incomingová a outgoingová cestovní kancelář, která působí na trhu od roku 1990. Nabízí turistické balíčky, programy na míru, individuální i skupinovou turistiku, pěší turistiku a další specializované exkurze.

Lednice - Valtice

Lednicko-valtický areál je nejrozsáhlejší komponovanou krajinou v Evropě, kde bude výlet zahájen prohlídkou zámku Lednice. Program zakončí návštěva Salonu vín – stálé degustační expozice se stovkou nejlepších vín ČR, který je situován ve sklepení zámku Valtice.
Cena za osobu: 1500 Kč; nezahrnuje degustaci v Salonu vín (160 Kč), termíny a další informace naleznete ZDE.

Moravský kras

Výchozím bodem Moravského krasu, světově významné krasové oblasti, je Skalní mlýn, odkud účastníky doveze ekologický elektrický vláček k Punkevním jeskyním, kde skupinu čeká prohlídka s plavbou na říčce Punkvě. Další atraktivitou je vyhlídka nad propastí Macocha, kam účastníky vyveze lanovka.
Cena za osobu: 1750 Kč, termíny a další informace naleznete ZDE.

Znojmo – návštěva vinařství s večeří 

Prohlídka premonstrátského kláštera v Louce u Znojma, který byl jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů střední Evropy, spojena s ochutnávkou vína v klášterních vinných sklepech. Výlet je zakončen večeří s degustací vín ve vinném sklepě v Novém Šaldorfě.
Cena za osobu: 1900 Kč, termíny a další informace naleznete ZDE.

Minimální účast: 10 osob

Kontakt

Kozí 10
602 00 Brno

tel.: +420 542 214 343 

Otevírací doba

Denně 9:00 -17:00

www.moraviatourism.com, www.emma.cz


TA-SERVICE s.r.o.

TA-SERVICE je kongresová a cestovní agentura, která se zabývá pořádáním českých i mezinárodních kongresů a doprovodných programů, vč. možnosti využití jimi provozovaného historického vinného sklepa z poloviny 18. století.

Výlety

1. Využijte možnost návštěvy historického vinného sklepa z pol. 18. stol. s ochutnávkou moravských a rakouských vín, večeří či občerstvením, v brněnské sklepní ulici Hlinky, v těsné blízkosti brněnského výstaviště. 

2. Navštivte zámek Slavkov, prohlédnete si napoleonskou expozici a na nádvoří zámku pro vás bude připraven večer s rautem, moravským vínem a barokní hudbou. Večernímu programu může předcházet návštěva golfového klubu.

3. Pokud jste si nevybrali z těchto možností, můžete si nechat připravit speciální sportovní či poznávací program podle vašich požadavků a časových možností.


Kontakt

Hlinky 48
603 00 Brno

tel.: +420 602 525 804

Otevírací doba

Kancelář: 8:00-16:00 nebo telefonicky po dohodě

www.ta-service.cz